Muskana FCI   to kameralna hodowla Spaniela Kontynentalnego Miniaturowego – Papillon.

      Nasza miłość do Papillonów rozpoczęła się w 2007 roku, kiedy to na Wystawie Psów Rasowych w Warszawie zobaczyliśmy je po raz pierwszy. Były tak piękne, pełne gracji i niesamowitego wdzięku, że nie sposób było oderwać od nich oczu. Poruszając się lekko, ledwie muskały ziemię – stąd nazwa naszej hodowli.

Zaczęliśmy interesować się Papillonami, pochodzeniem rasy, zaletami, wadami i potrzebami tych przepięknych psów. Po długich poszukiwaniach, na początku 2010 roku, z hodowli de Pompadour pozyskaliśmy Carmenkę - małą kruszynkę najpiękniejszą na świecie. Dołączyła do naszych domowników: seniorki jamniczki krótkowłosej Figi i yorczki Kesi.

Kiedy w 2011 roku do naszej rodziny trafiła Fragolina de Pompadour postanowiliśmy wyprowadzić się z miasta na wieś i poświęcić całkowicie hodowli.

Dzisiaj nasza dość liczna gromadka, złożona głównie z Papillonów, korzysta z uroków życia wśród zieleni. Oboje dbamy o nasze pociechy, jesteśmy z nimi przez cały czas. Nasze psiaki mają do dyspozycji duży teren przy domu, gdzie mogą godzinami biegać, bawić się, kopać dołki i wyczyniać różne harce. Oczywiście pod naszym czujnym okiem. Dom również cały jest ich: szalone gonitwy, a zimą wylegiwanie przed kominkiem – to jest to co nasze Papillony lubią najbardziej.

Na stronie hodowli Muskana znajdziecie Państwo wiadomości o naszych psiakach, ich postępach na wystawach, zdjęcia oficjalne i te z zabaw oraz informacje o szczeniaczkach z naszej hodowli. Jest nam niezmiernie miło, że zechcieli Państwo odwiedzić naszą stronę. Zapraszamy do kontaktu, chętnie podzielimy się z państwem wiadomościami na temat rasy.

Z poważaniem                               

Beata i Jacek Cisińscy

"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha Cię więcej niż siebie samego"
                                                                                      Josh Billings
DO GÓRY

Copyright 2012-2016 by muskana.pl                             Wszystkie prawa zastrzeżone.